Reklamy kontekstowe Adwords jest to główne źródło zysków Google. Poniższy film prezentuje w jaki sposób skonfigurować swoją pierwszą reklamę.

Jeśli nigdy wcześniej nie reklamowałeś się w Adwords, to na dostaniesz bonus powitalny. Zasady udzielania tego bonusu i jego wielkość czasem się zmieniają i nie wiem, jak będą wyglądać w chwili, gdy zapoznasz się z tym artykułem, ale na chwilę obecną, jeśli doładujesz konto kwotą 100zł, to dostaniesz dodatkowo 200zł.

Różne są stawki za kliknięcie (dowiesz się o tym z poniższego filmu), ale przeciętnie jest to kwota rzędu 0.5 - 1zł za kliknięcie. Jeśli zatem zainwestujesz 100zł, to razem z bonusem powitalnym będziesz mieć 300zł, co w najdroższym przypadku da Ci 300 wejść na stronę Twoich potencjalnych przyszłych klientów. Przy takiej liczbie odwiedzających z pewnością kilku z nich zdecyduje się na skorzystanie z Twoich usług.

Link do Adwords jest pod filmem. Nim przelejesz swoje środki na konto Adwords, to zadzwoń do nich na infolinię i zapytaj, jakie dokładnie są zasady przyznawania bonusu. Nr telefonu jest na ich stronie. Do konta Adwords zalogujesz się tak samo, jak do wszystkich usług Google.

 

Link do Google Adwords: www.google.pl/adwords