Poniżej znajdują się wprowadzenia do poszczególnych zagadnień, związanych z wprowadzaniem zmian na stronie internetowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób zmienić treść na stronie lub dodać zdjęcie, to w odpowiedniej sekcji kliknij w przycisk "Czytaj więcej". W ten sposób przejdziesz do zakładki, gdzie znajduje się film oraz szczegółowy opis dotyczący konkretnego zagadnienia.

UWAGA!!

Aby zobaczyć filmy instruktażowe, musisz zaakceptować wszystkie pliki Cookies. Ma to związek z niedawną aktualizacją przepisów dotyczących plików cookies.

 

Tworzenie kopii zapasowej strony i aktualizacja Joomla

wykonywanie kopii zapasowej strony internetowejW przypadku wykonanych przeze mnie stron kopię zapasową wykonuje się przy użyciu komponentu Akeeba Backup.

Tworzenie kopii zapasowej przy użyciu tego komponentu jest niezwykle proste, a w przypadku jakichkolwiek problemów z funkcjonowaniem strony, wystarczy się ze mną skontaktować, a ja jestem w stanie odtworzyć wykonaną wcześniej kopię w przeciągu kilkunastu minut.

Czytaj więcej

 

 

Jak dodać zdjęcie do strony internetowej?

jak przeslac i wstawic zdjecie na stroneNa każdej stronie internetowej są jakieś zdjęcia.

Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób przesłać zdjęcie na serwer, jak tworzyć na owym serwerze katalogi służące do segregowania zdjęć i (co najważniejsze) w jaki sposób wstawić zdjęcie do jakiegoś artykułu lub modułu.

Przekonasz się, że jest to bardzo proste i intuicyjne.

Czytaj więcej

 

 

Jak edytować artykuły na stronie internetowej?

edycja artykulow na stronie

Każda strona internetowa wykonana na bazie CMS Joomla składa się z Artykułów oraz modułów.

Na każdej z zakładek znajduje się tylko jeden artykuł, na którym jest główna treść danej podstrony oraz dowolna ilość modułów.

Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób odnaleźć i edytować artykuł przypisany do konkretnej zakładki.

 

Czytaj więcej

 

 

Jak edytować moduły na stronie internetowej?

jak edytowac moduly

Wcześniej omówiliśmy edycję artykułów. Teraz przyszedł czas na omówienie modułów.

Czym są moduły? Na to pytanie nie da się odpowiedzieć krótko i zwięźle. Najogólniej rzecz ujmując, moduły są dodatkowymi elementami, które uzupełniają treść zawartą w artykule.

Poniższy film przedstawia edycję modułu typu "Własny HTML".

 

Czytaj więcej

 

 

Tworzenie bloga / aktualności

tworzenie blogaCMS Joomla zapewnia możliwość utworzenia pozycji menu, która jest przeglądem artykułów przypisanych do jednej kategorii.

Jak to wygląda w praktyce. Na konkretnej podstronie wyświetlają się początki kilku artykułów (tytuł, wprowadzenie, często też jakiś obrazek) oraz przycisk "Więcej...", który prowadzi do dalszej części artykułu.

W dalszej części artykułu może znajdować się treść, pojedyncze zdjęcia, galeria zdjęć a nawet filmy.

Czytaj więcej