
W przypadku wykonanych przeze mnie stron kopię zapasową wykonuje się przy użyciu komponentu Akeeba Backup.
Tworzenie kopii zapasowej przy użyciu tego komponentu jest niezwykle proste, a w przypadku jakichkolwiek problemów z funkcjonowaniem strony, wystarczy się ze mną skontaktować, a ja jestem w stanie odtworzyć wykonaną wcześniej kopię w przeciągu kilkunastu minut.

Na każdej stronie internetowej są jakieś zdjęcia.
Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób przesłać zdjęcie na serwer, jak tworzyć na owym serwerze katalogi służące do segregowania zdjęć i (co najważnejsze) w jaki sposób wstawić zdjęcie do jakiegoś artykułu lub modułu.
Przekonasz się, że jest to bardzo proste i intuicyjne.

Każda strona internetowa wykonana na bazie CMS Joomla składa się z Artykułów oraz modułów.
Na każdej z zakładek znajduje się tylko jeden artykuł, na którym jest główna treść danej podstrony oraz dowolna ilość modułów.
Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób odnaleźć i edytować artykuł przypisany do konkretnej zakładki.

Wcześniej omówiliśmy edycję artykułów. Teraz przyszedł czas na omówienie modułów.
Czym są moduły? Na to pytanie nie da się odpowiedzieć krótko i zwięźle. Najogólniej rzecz ujmując, moduły są dodatkowymi elemnetami, które uzupełnieją treść zawartą w artykule.
Poniższy film przedstawia edycję modułu typu "Własny HTML".

CMS Joomla zapewnia możliwość utworzenia pozycji menu, która jest przeglądem artykułów przypisanych do jednej kategorii.
Jak to wygląda w praktyce. Na konkretnej podstronie wyświetlają się początki kilku artykułów (tytuł, wprowadzenie, często też jakiś obrazek) oraz przycisk "Więcej...", który prowadzi do dalszej części artykułu.
W dalszej części artykułu może znajdować się treść, pojedyncze zdjęcia, galeria zdjęć a nawet filmy.