Podczas tworzenia stron internetowych wykorzystuję następujące dodatki

Dodatki dynamiczne (wpływają na atrakcyjny wygląd strony)

Mam tu na myśli wszelkiego rodzaju animacje wykonane przy użyciu jQuery.

jQuery - jest to biblioteka programistyczna stworzona na bazie języka JavaScript, która ułatwia wykonanie ciekawych animacji i dodanie dynamicznych zmian na stronie internetowej.
Dzięki temu, że jQuery jest bardzo lekka (stosunkowo szybko jest wczytywana przez przeglądarki), wypiera dotychczas powszechnie stosowane animacje flash, które znacznie spowalniają wczytywanie strony. Animacje jQuery zazwyczaj stosuję w takich elementach strony internetowej jak:

Slider zdjęć (rotator)- zazwyczaj jest stosowany w nagłówku strony internetowej. Jest to bardzo popularny i efektowny sposób na prezentację wielu zdjęć, które przy użyciu animacji zmieniają się kolejno jeden po drugim. Świetnie nadaje się on do przedstawienia zakresu działalności firmy, opisania jej dotychczasowych dokonań itp.
Ważnym czynnikiem wpływającym na to, czy klient zdecyduje się na kontakt z Tobą, czy też nie, jest pierwsze wrażenie, jakie odniesie po zobaczeniu strony. Nowoczesny, dynamiczny rotator obrazów, w którym przewijają się atrakcyjne wizualnie zdjęcia, odgrywa taką rolę.

Galeria zdjęć- Nie zawsze jest konieczna, ale w niektórych przypadkach bardzo pomaga w pozyskaniu nowego klienta. Jest chyba rzeczą zrozumiałą, że jeśli ktoś szuka malarza, glazurnika czy fryzjerki, to chciałby zobaczyć zdjęcia prezentujące ich dokonania.

Animowane menu- mam tu na myśli jakąś dynamiczną akcję po najechaniu kursorem na jedną z pozycji menu. W tym przypadku opinie są różne. Jedni lubią, jak coś się rusza po najechaniu kursorem, a inni nie. Jeśli nie chcesz, to nie musisz z tego korzystać.

Animacje poszczególnych bloków strony internetowej. Z pewnością nie raz i nie dwa zdarzyło Ci się przeglądać stronę internetową, na której podczas przewijania w dół Wyświetlały się w dynamiczny sposób różnego rodzaju zdjęcia i opisy. To jest właśnie tego typu animacja. Jednym się to podoba, a innym nie i to do Ciebie należy wybór, czy chcesz mieć coś takiego na swojej stronie www.

Zdjęcia na stronę internetową

Jedni klienci mają swoje zdjęcia, które można wykorzystać na stronie internetowej, a inni nie. Powody tego są różne. Jedni są dopiero na początku swojej drogi związanej z prowadzeniem własnej firmy, a inni po prostu nie mają ani czasu, ani ochoty na dokumentowanie swojej działalności.

Wychodząc naprzeciw wszystkim tym, którzy nie posiadają własnych zdjęć do wykonania strony internetowej, wykupiłem duży pakiet na portalu stock.chroma.pl, skąd mogę legalnie pobrać materiały do wykorzystania podczas tworzenia strony internetowej. Wykorzystanie tych zdjęć nie wpływa na cenę projektu strony internetowej.

Kopiowanie zdjęć z innych stron, to jest zdecydowanie bardzo zły pomysł. Kary za plagiat są coraz wyższe, a metody wyszukiwania skradzionych zdjęć coraz bardziej skuteczne. Pamiętaj, że to Ty jesteś właścicielem strony i to Ciebie pociągną do odpowiedzialności, gdy na Twojej stronie www znajdą się skradzione grafiki.

Dodatki funkcjonalne

Formularz kontaktowy- fajny dodatek ułatwiający klientowi kontakt. W cenę wykonania strony internetowej wliczony jest prosty formularz kontaktowy, który zawiera podstawowe pola pytające o nazwisko, nr telefonu, e-mail i treść zapytania. W przypadku bardziej rozbudowanych formularzy cena jest do uzgodnienia.

E-mail oparty na domenie- np. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. -konto e-mailowe jest przypisane do domeny i przed małpką może mieć dowolną nazwę, byle była ona oparta na domenie.

Promocja strony w wyszukiwarkach

Jest to bardzo ważne zagadnienie, gdyż opisuje czynności, które koniecznie trzeba wykonać, aby Twoja strona internetowa w ogóle pojawiła się w wyszukiwarkach (np. Google).

>Optymalizacja strony- etap, który należy wykonać podczas tworzenia strony internetowej - jest to dostosowanie treści, kodu, oraz grafiki do tematyki strony internetowej w taki sposób, aby wyszukiwarki uznały ja za wartościową.

Narzędzia dla webmasterów- należą one do Google - jest to centrum informacji, które pomaga zapewnić pełne indeksowanie i diagnozuje wszelkie problemy dotyczące strony. Dzięki niemu Google uzyskuje wiedzę o tym, kto jest właścicielem strony i nabiera do niej zaufania. Narzędzia te są również świetnym źródłem statystyk. Dzięki nim dowiesz się np. ile razy Twoja strona internetowa wyświetlała się w rankingu wyszukiwania na określoną frazę, ile było kliknięć itd.

Indeksowanie witryny- może ono odbywać się samoczynnie przy użyciu linków prowadzących do strony www, ale (zgodnie z zaleceniami Google) lepiej jest poprzez Narzędzia dla webmasterów zgłosić mapę strony. Pozycjonowanie wstępne- przez pewien okres od publikacji strony w sieci to ja zajmuje się jej promocją i pozyskiwaniem linków. Wszystkie wyżej wymienione czynności powinny zostać obowiązkowo wykonane przez każdego webmastera, jednak rzeczywistość jest brutalna i w większości przypadków trzeba za nie sowicie zapłacić.