Darmowe dodatki do stron internetowych

Dodatki dynamiczne (wpływają na atrakcyjny wygląd strony).

Mam tu na myśli wszelkiego rodzaju animacje wykonane przy użyciu jQuery.
jQuery- jest to biblioteka programistyczna stworzona na bazie języka JavaScript, która ułatwia wykonanie ciekawych animacji i dodanie dynamicznych zmian na stronie internetowej.
Dzięki temu że jQuery jest bardzo "lekka" (stosunkowo szybko jest wczytywana przez przeglądarki), wypiera dotychczas powszechnie stosowane animacje flash, które znacznie spowalniają wczytywanie strony. Animacje jQuery zazwyczaj stosuję w takich elementach strony internetowej jak:
Slider zdjęć (rotator)- zazwyczaj jest stosowany w nagłówku strony internetowej - jest to bardzo popularny i efektowny sposób na prezentację wielu zdjęć, które przy użyciu animacji zmieniają się kolejno jeden po drugim. Świetnie nadaje się on do przedstawienia zakresu działalności firmy, opisania jej dotychczasowych dokonań, itp.
Galeria zdjęć- Nie zawsze jest konieczna, ale w niektórych przypadkach bardzo pomaga w pozyskaniu nowego klienta.
Menu- mam tu na myśli jakąś dynamiczną akcję po najechaniu kursorem na jedną z pozycji menu.

Dodatki funkcjonalne

Formularz kontaktowy- fajny dodatek ułatwiający klientowi kontakt. W cenę wykonania strony internetowej wliczony jest prosty formularz kontaktowy, który zawiera podstawowe pola pytające o nazwisko, nr telefonu, e-mail i treść zapytania. W przypadku bardziej rozbudowanych formularzy cena jest do uzgodnienia. E-mail oparty na domenie- np: kontakt@twoje-domena.pl -konto e-mailowe jest przypisane do domeny i przed małpką może mieć dowolną nazwę, byle była ona oparta na domenie.

Promocja strony w wyszukiwarkach

Jest to bardzo ważne zagadnienie, gdyż opisuje czynności które koniecznie trzeba wykonać, aby Twoja strona internetowa w ogóle pojawiła się w wyszukiwarkach (np. Google).
Optymalizacja strony- etap, który należy wykonać podczas tworzenia strony internetowej - jest to dostosowanie treści, kodu, oraz grafiki do tematyki strony internetowej w taki sposób, aby wyszukiwarki uznały ja za wartościową.
Narzędzia dla webmasterów- należą one do Google - jest to centrum informacji, które pomaga zapewnić pełne indeksowanie i diagnozuje wszelkie problemy dotyczące strony. Dzięki niemu Google uzyskuje wiedzę o tym kto jest właścicielem strony i nabiera do niej zaufania.
Indeksowanie witryny- może ono odbywać się samoczynnie przy użyciu linków prowadzących do strony www , ale (zgodnie z zaleceniami Google) lepiej jest poprzez Narzędzia dla webmasterów zgłosić mapę strony. Pozycjonowanie wstępne- przez pewien okres od publikacji strony w sieci to ja zajmuje się jej promocją i pozyskiwaniem linków. Wszystkie wyżej wymienione czynności powinny zostać obowiązkowo wykonane przez każdego webmastera, jednak rzeczywistość jest brutalna i w większości przypadków trzeba za nie sowicie zapłacić.

TS-projekt
Wszelkie prawa zastrzeżone
kontakt: biuro@ts-projekt.pl