tworzenie bloga

CMS Joomla zapewnia możliwość utworzenia pozycji menu, która jest przeglądem artykułów przypisanych do jednej kategorii.

Jak to wygląda w praktyce. Na konkretnej podstronie wyświetlają się początki kilku artykułów (tytuł, wprowadzenie, często też jakiś obrazek) oraz przycisk "Więcej...", który prowadzi do dalszej części artykułu.

W dalszej części artykułu może znajdować się treść, pojedyncze zdjęcia, galeria zdjęć a nawet filmy.

 

 

 

 

 

Aby dodać wpis do pozycji menu utworzonej na zasadzie przeglądu artykułów (mogą to być Aktualności, Blog, Realizacje itp.), należy w panelu administracyjnym kliknąć w kafelek "Artykuły", a następnie znajdujący się w lewym górnym rogu przycisk "Utwórz"

Na poniższym zrzucie ekranu znajdują się 3 zaznaczone elementy:

Tytuł wyświetli się na głównej stronie Aktualności Bloga lub tym podobne. Będzie on funkcjonował także jako link do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Kategoria domyślnie zawsze wyświetli się jako Uncategorized. Aby artykuł wyświetlił się tam gdzie trzeba, należy rozwinąć tą listę i wybrać np. Aktualności.

Poprzez naciśnięcie przycisku "Wstaw Czytaj więcej" znajdujący się w najniższej linii ikonek zdecydujesz o tym, jaka część artykułu wyświetli się na głównej stronie Aktualności jako wprowadzenie, a co wyświetli się po przejściu do dalszej części artykułu.

 

tworzenie aktualności lub bloga