jak edytowac moduly

 

Wcześniej omówiliśmy edycję artykułów. Teraz przyszedł czas na omówienie modułów.

Czym są moduły? Na to pytanie nie da się odpowiedzieć krótko i zwięźle. Najogólniej rzecz ujmując, moduły są dodatkowymi elementami, które uzupełniają treść zawartą w artykule.

Poniższy film przedstawia edycję modułu typu "Własny HTML".

 

 

 

 

Różne są rodzaje modułów, ale najwięcej z nich (przynajmniej w przypadku wykonanych przeze mnie stron) jest wykonanych na bazie typu modułu o nazwie Własny HTML. Edycja tego typu modułu wygląda identycznie jak edycja artykułów.

Aby przejść do modułów, należy nacisnąć kafelek zaznaczony na poniższym zrzucie. Kafelek ten znajduje się na głównym pulpicie, który wyświetla się tuż po zalogowaniu do panelu administracyjnego.

edycja modułów - panel główny

 

Po wykonaniu tej czynności wyświetli się lista modułów, które są obecne na wszystkich zakładkach strony internetowej. W przypadku większości wykonanych przeze mnie stron trochę tych modułów jest i wyszukanie konkretnego modułu który chce się edytować może być kłopotliwe. Z pomocą przychodzi tu przycisk "Opcje filtru", który zaznaczony jest na poniższym zrzucie.

edycja modułów

 

 Po naciśnięciu tego przycisku "Opcje filtru" wyświetli się szereg opcji do wyboru, wśród których znajduje się zaznaczona poniżej opcja "Wybierz pozycję menu". Jest to bardzo przydatna opcja, gdyż jeśli chcemy edytować moduł, który znajduje się np na zakładce Oferta, to wystarczy rozwinąć tą listę i wybrać nazwę owej podstrony. Po wykonaniu tej czynności wyświetlą się tylko te moduły, które wyświetlają się tylko na tej konkretnej zakładce lub na wszystkich zakładkach.

Jest to bardzo fajny sposób na ograniczenie ilości wyświetlających się tu modułów i dzięki temu znacznie łatwiej jest odnaleźć ten, który chcemy edytować.

edycja modułów