jak przeslac i wstawic zdjecie na stroneNa każdej stronie internetowej są jakieś zdjęcia.

Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób przesłać zdjęcie na serwer, jak tworzyć na owym serwerze katalogi służące do segregowania zdjęć i (co najważniejsze) w jaki sposób wstawić zdjęcie do jakiegoś artykułu lub modułu.

Przekonasz się, że jest to bardzo proste i intuicyjne.

 

 

 

 

 Aby przesłać zdjęcie na serwer, należy w panelu administracyjnym kliknąć w zaznaczony poniżej kafelek.

przesyłanie zdjęć na serwer

 

Po kliknięciu w ta ikonkę przejdzie się do katalogu panelu administracyjnego, w którym przechowywane są zdjęcia użyte na stronie internetowej. To, ze prześle się tu zdjęcie nie oznacza jeszcze, że to zdjęcie pojawi się na stronie. jest to swego rodzaju baza, w której przechowuje się pliki.

dodawanie zdjęć do strony internetowej

 

W prawym górnym rogu znajduje się przycisk "Wczytaj". Użycie go spowoduje wyświetlenie zawartości Twojego komputera, dzięki czemu możesz wskazać obrazek, który ma zostać przesłany na serwer. Po wybraniu pliku należy nacisnąć przycisk "Rozpocznij wczytywanie".

Obok przycisku "Wczytaj" znajduje się przycisk "Utwórz folder". Radzę z niego korzystać i segregować zdjęcia przesyłane na serwer. W nazwie tworzonych folderów proszę unikać stosowania polskich liter typu ą, ę oraz spacji. Zamiast spacji można stosować np. pauzę.

Jeśli chcesz wczytać plik do któregoś z folderów, to najpierw musisz kliknąć w niego i wejść do środka. Dopiero wtedy należy nacisnąć przycisk "Wczytaj".

Po lewej stronie znajduje się kolumna o dziwnie brzmiącej nazwie "Lokalny". Jest to swego rodzaju menu, dzięki któremu możesz się szybko poruszać po katalogach z plikami. Jeśli klikniesz w "images", to zostaniesz przeniesiony do głównego katalogu Media.

Na wszystkich wykonanych przeze mnie stronach internetowych przesyłanie zdjęć na serwer odbywa się dokładnie w taki sam sposób, bez względu na wybrany przez Ciebie pakiet oraz cenę strony internetowej.