Jak wybrać odpowiednie konto hostingowe?

Małe serwery firmowe

Zazwyczaj mocno przeładowane, publikowane na nich strony internetowe wolniej się wczytują co może zniechęcić przyszłego klienta.

Duże firmy hostingowe

Oprogramowanie z panelem administracyjnym, konkurencyjny i stabilny cennik, szybsze wczytywanie stron przez przeglądarkę.

Darmowy serwer

Brak kosztów utrzymania, możliwość wyłączenia reklam, możliwość przekształcenia serwera w płatny dzięki usłudze "ulepsz konto".

Darmowy hosting

Istnieje możliwość opublikowania strony na darmowym hostingu. Tego typu usługi zapewnia wiele firm, jednak mają one swoje wady. Każda firma nastawiona jest na zysk i jeśli nie zarabia na Tobie, to musi na czymś innym. W związku z tym na stronach opublikowanych na darmowych hostingach wyświetlane są reklamy, na których zarabia firma hostingowa. Poza tym Twoja strona nie będzie opublikowana na domenie (np. twoja-firma.pl), tylko na subdomenie (np. twoja-firma.republika.pl).
Darmowe hostingi są też mocno przeciążone, co powoduje, że w godzinach szczytu, gdy istnieje największe prawdopodobieństwo na to, że Twój potencjalny, przyszły klient chce zapoznać się z Twoją ofertą, strona będzie ładowała się tak długo, że on zrezygnuje z zapoznania się z jej zawartością.
Najgorszą wadą darmowych serwerów jest brak zobowiązań firmy hostingowej do ich utrzymania. Co to oznacza w praktyce? Dziś masz stronę, a jutro możesz jej już nie mieć! Pół biedy, jeśli została założona niedawno. A co, jeśli istnieje już parę lat, a jej adres widnieje na Twoich banerach, ulotkach i wizytówkach?

Serwer należący do firmy projektującej stronę.

Wiele firm tworzących strony internetowe publikuje wykonane przez siebie strony tylko i wyłącznie na własnych serwerach. Jest to rozwiązanie dobre dla nich, gdyż zyskują stałego klienta, ale nie koniecznie dobre dla Ciebie. Dlaczego?
Serwery firm wykonujących strony internetowe są zazwyczaj dużo droższe, a same firmy niejednokrotnie zaniżają cenę wykonania strony internetowej tylko po to, aby złapać opłatę abonamentową za serwer. Oto przykład. Konto hostingowe już za jedyne 40zł/mc netto. Brzmi zachęcająco, ale w skali roku oznacza to prawie 600zł brutto! Po co tyle płacić, skoro można 99zł brutto?

Duża firma hostingowa.

Jest ich wiele i zapewniają różne cenniki. Najdroższe to nazwa.pl i home.pl. Tam ceny najtańszych kont hostingowych także wahają się w przedziale 500 - 700zł. To są takie Mercedesy w wirtualnym świecie. Oprócz nich działają na rynku firmy hostingowe, zapewniające swoim klientom serwery w okolicach 100zł rocznie. Ja najczęściej publikuję strony na kylos.pl, ale ostateczny wybór firmy hostingowej należy oczywiście do Ciebie.

Po opłaceniu faktury za wykonanie strony internetowej otrzymasz ode mnie dane do logowania się do panelu administracyjnego Twojego konta hostingowego i dopilnuję, abyś zmienił hasło.

W odróżnieniu od serwerów należących do firm projektujących strony internetowe, duże firmy hostingowe zapewniają dostęp przez internet do zasobów Twojego konta hostingowego, dzięki czemu nie jesteś skazany na usługi tylko jednej firmy. Jeśli chcesz np. odświeżyć szatę graficzną, a firma, która wykonała dla ciebie stronę, żąda za to zbyt dużo pieniędzy, to zawsze możesz zwrócić się do innej firmy.
W przypadku, gdy Twoja strona zostanie opublikowana na małym serwerze firmowym, nie ma takiej możliwości i musisz zaakceptować cenę podaną przez wykonawcę strony.

Hosting zapewnia KYLOS

TS-projekt
Wszelkie prawa zastrzeżone
kontakt: biuro@ts-projekt.pl