Serwer firmowy czy duża firma hostingowa

Prównaj nim będzie za późno

Małe serwery firmowe

Zazwyczaj mocno przeładowane, publikowane na nich strony internetowe wolniej się wczytują co może zniechęcić przyszłego klienta.

Duże firmy hostingowe

Oprogramowanie z panelem administracyjnym, konkurencyjny i stabilny cennik, szybsze wczytywanie stron przez przeglądarkę.

Darmowy serwer

Brak kosztów utrzymania, możliwość wyłączenia reklam, możliwość przekształcenia serwera w płatny dzięki usłudze "ulepsz konto".
W swoim cenniku poruszyłem na pozór błahą sprawę dotyczącą firm, które zamieszczają wykonane przez siebie strony internetowe na własnych serwerach. Na pierwszy rzut oka dla osoby zamawiającej stronę www nie ma to większego znaczenia, jednak z biegiem czasu pojawiają się przykre niedogodności.

Monopol na obsługę techniczną Twojej strony www.

Duże firmy hostingowe (w odróżnieniu od serwerów należących do projektantów) mają oprogramowanie umożliwiające dostęp do konta hostingowego z każdego komputera podłączonego do sieci. Logowanie do panelu administracyjnego przypomina logowanie do konta pocztowego. Ma to duże znaczenie np. gdy zajdzie potrzeba dokonania zmian na Twojej stronie internetowej. Jeśli masz zamieszczoną stronę na serwerze firmowym, to tylko pracownicy tej firmy mogą wykonać aktualizację i wówczas dyktują taką cenę jaka im się podoba, a ty nie masz wyboru i musisz się na nią zgodzić. W przypadku zamieszczenia strony na niezależnym serwerze masz znacznie większe pole manewru, gdyż w każdej chwili możesz przekazać login i hasło innej firmie.

Cennik.

Projektanci często kuszą atrakcyjną ceną zamieszczenia strony www na ich serwerze, a dopiero po pewnym czasie okazuje się, że była to jedynie cena promocyjna za pierwszy rok. Chcesz zerwać z nimi umowę? - oczywiście można, ale po jej dokładniejszym przeanalizowaniu okazuje się, że umowa przedłuża się automatycznie i aby ją zerwać należy złożyć wypowiedzenie 3 miesiące wcześniej. Chcesz przenieść własną stronę na inny serwer? - proszę bardzo, ale może to zrobić tylko firma która jest właścicielem obecnego serwera (opisany wcześniej brak panelu administracyjnego) i narzuci na to swój cennik. A co jeśli jesteś w umowie określony jako najemca domeny (adres strony), a nie jej właściciel? Chcesz mieć swoją strone www pod tym samym adresem, to musisz go od nich odkupić. Zapewniam Cię, że trudniej się z nimi rozstać, niż z Cyfrowym Polsatem (he he he). Nawet jeśli nie zdecydujesz się na skorzystanie z moich usług, to zawsze rządaj zamieszczenia strony www na niezależnym serwerze. Wybór serwera na stronę www. Opiszę tutaj dwie polecane przeze mnie usługi hostingowe ( darmową i płatną ), ale równie dobrze mogę osadzić twoja stronę internetową na dowolnie wybranym przez Ciebie serwerze.

Darmowy serwer.

Darmowych serwerów na rynku jest bez liku, ale - chociaż konkurencja jest duża - nie świadczą one usług na wysokim poziomie, a treść publikowanych tam stron www zasłaniana jest stertami reklam . Moim zdaniem najlepszy wśród nich jest hosting portalu Onet.pl znany jako Republika.pl . Jest to najmniej komercyjny darmowy hosting . Treść publikowanej tam strony internetowej zasłaniana jest tylko jedną reklamą pojawiającą się w prawym rogu . Reklama ta raz wyłączona nie pojawia się już więcej aż do końca pobytu na stronie www . Właściciele portalu przewidzieli też opcję wyłączenia reklamy poprzez wykupienie abonamentu ( 23 zł./rok ). Jeśli zdecydujecie się państwo na wybór tej opcji , to wystarczy jedynie utworzyć konto pocztowe na Onet.pl . Resztą sam się zajmę .

Płatny hosting.

Wiele czasu poświęciłem na znalezienie dobrego hostingu za rozsądną cenę. Najbardziej przypadł mi do gustu serwer Kylos.pl. Świadczy on usługi na poziomie porównywalnym z dużo droższymi hostingami , a jego cena jest baaardzo przystępna . Normalnie kosztuje on 121 zł brutto/rok, ale dość często organizowane są tam różnego rodzaju promocje i ta cena może spaść do 90 zł. Hosting zapewnia KYLOS

TS-projekt
Wszelkie prawa zastrzeżone
kontakt: biuro@ts-projekt.pl